GenelIsı Pompası Sistemleri

Nisan 4, 2022by Tunç Kısa
https://mlwxlyvf968s.i.optimole.com/I34icek.VTO5~3a8da/w:auto/h:auto/q:auto/https://www.altuncumuhendislik.com/wp-content/uploads/2021/04/Blog.jpeg

Isı Pompası Sistemleri Nedir?

 

Isı Pompaları günümüzde , geleceğin iklimlendirme teknolojisi ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. Avrupa da çok yaygın olarak kullanılan ısı pompaları , Türkiye’de de kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri , diğer ısıtma sistemlerinin aksine fosil yakıt değil , dünya üzerinde var olan ısıyı transfer ederek elde etmesi.

Isı pompaları ; ısıtma soğut ve sıcak su kullanımını tek bir cihaz üzerinden yöneterek yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Isı pompaları transfer ettikleri enerjiyi sadece havadan değil , topraktan ve sudan da sağlayabilmektedir. Bu enerji transferi sağlarken herhangi bir zehirli gaz salınımı da yapmaması ısı pompalarının seçiminde etkili olmaktadır.

Isı pompası sistemleri , buzdolabı sistemine benzer bir ekilde çalışarak , tersine çevrim yapar. Tersine çevrim ile ortam ısısından enerji üretir. Bir buzdolabı , iç hacmini saoğuturken ortama da sıcak hava yaymaktadır. Bir hava kaynaklı ısı pompası ise ortamdaki havanın ısısını mekanlarınıza getirir.

Kolay kullanımı ve enerji tasarruf özelliklerini içinde bulunduran ısı pompalarının bir çok çeşitleri bulunurken , yenilenebilir enerjinin önemini çok iyi bilen ve müşterilerine her fırsatta bunu anlatan Altuncu Mühendislik olarak , Dünya’nın en büyük markalarından biri olan Samsung Isı Pompalarını tavsiye etmektedir. Samsung “Yenilenebilir Enerji Grubu”nun üyesi olan Isı Pompaları evsel ve ticari mekanlarda en çok tercih edilen markalardan biridir.

 

Bizimle iletişime geçin. Altuncu Mühendislik uzman mühendisleri sizleri ziyaret ederek , sizin için en uygun ısı pompasına birlikte karar verin. Daha sonra uzman saha ekiplerimiz montajınızı yapsın.

 

Edremit Körfezi Altuncu Mühendislik

Call Now ButtonÜcretsiz Keşif İçin Arayın