GenelBireysel Isınma Sistemleri

Nisan 1, 2022by Tunç Kısa
https://mlwxlyvf968s.i.optimole.com/I34icek.VTO5~3a8da/w:auto/h:auto/q:auto/https://www.altuncumuhendislik.com/wp-content/uploads/2021/04/Blog.jpeg

Bireysel Isınma Sistemleri

 

Bireysel ısınma sistemlerinin anlamı , herhangi bir merkezi sisteme bağlı olmayan ve mekanda yaşayan kişilerin kendisi tarafından kontrol edilebilen ısıtma sisteleridir. Bireysel olarak kullanılabilen bu sistemler , herhangi bir üçüncü kişinin kullanamamasıdır. Bireysel ısınma sistemleri özellikle sistemi kendi kullanmak isteyen kullanıclar için idealdir.

Bireysel ısınma sistemlerinin temel parçası kombilerdir. Kombiler kendi içlerinde ikiye ayrılırlar. Yoğuşmalı ve konvansiyonel kobilerin kullanım amaçları genel olarak aynı olmakla beraber birbirlerinden teknik olarak ayrılmaktadırlar. Kombiler hem ısınma hem de sıcak su için kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kombiler bu ihtiyaçları karşıladığından dolayı , başka herhangi bir sisteme gerek kalmaz. Bireysel ısınma sistemlerinin , merkezi ısınma sistemlerinden bir çok farkı olsa da temelde ısının kontrolünde bir birlerinden ayrılmaktadırlar. Bireysel ısınma sistemlerinde , evinizin sıcaklığı veya suyunuzun sıcaklığını siz kendi konforunuza göre ayarlayabilirken , merkezi ısıtma kullanan kullanıcılar oturdukları apartmanın uyması gereken yönetmeliğe göre yapılan dağıtımdan faydalanmaktadırlar. Kısaca en belirgin özellikleri , bir tanesini siz istediğiniz gibi yönetebilirken bir diğerini apartman yönetiminizin belirlediği kurallara ve sizin müdahale edemediğiniz bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bireysel Isınma Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Bireysel ısıtma sistemleri kontrolün kendisinde olmasını isteyenler için kullanışlı bir sistemdir. Bireysel ısınma istenilen sıcaklıkta ısınma ve gene istenilen sıcaklıkta su ihtiyacınızı karşılarken isterseniz sistemi tamamen de kapatabilirsiniz. Evinizde olmadığınız zaman kapatabileceğiniz sistem size enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 

Altuncu Mühendislik olarak , isterseniz bireysel ısınma sistemleri olsun , isterseniz merkezi ısınma sistemleri olsun , uzman mühendislerimiz ve saha kadromuz ile her zaman yanınızdayız. Unutmamak gerekir ki , uzman olmayan kadroların yapmış olduğu sistemler de , hem ısınma da hem de enerji tasarrufu konusunda problem yaşayabilirsiniz.

 

Edremit ,Burhaniye, Havran ,Akçay ,Altınkum ,Altınoluk ,Ayvalık ,Gömeç ,Gönen  Altuncu Mühendislik Bireysel Isınma Sistemi Tesisatı Keşif ,Projelendirme ,Montaj ,Kurulum İçin Bize Ulaşabilirsiniz 

Call Now ButtonÜcretsiz Keşif İçin Arayın