GenelDuvar Tipi Klima (Split) Nasıl Seçilir?

Mart 29, 2022by Tunç Kısa
https://mlwxlyvf968s.i.optimole.com/I34icek.VTO5~3a8da/w:auto/h:auto/q:auto/https://www.altuncumuhendislik.com/wp-content/uploads/2021/04/Blog.jpeg

Duvar Tipi Klima (Split) Nasıl Seçilir?

 

Duvar Tipi Klima (Split) yaz ve kış aylarında , evlerin veya ofislerin vazgeçilmez elektronik cihazlarının başında gelmektedir. Yazın sıcak havadan , Kışın ise soğuk havadan korunmak için kullandığımız klimaların en başında gelen duvar tipi klimaları seçerken dikkat etmemiz gereken bazı kriterler vardır.

 

Duvar Tipi Klima (Split) Seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Bir yandan ihtiyaçlarımızı karşılayan , bir yandan da tasarruf sağlayabileceğimiz bir duvar tipi klima seçerken göz önünde bulundurmamız gereken kriterleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Klimamızı seçerken en önemli konuların başında , soğutacağı veya ıstacağı mekanın büyüklüğü , mekanda kaç kişinin bulunduğu , mekândaki diğer elektronik cihazlar ve mekânın dışındaki hava şartları gelmektedir.

 

Bu kriterlerde göz önünde bulundurularak ;

  • İnverter teknolojisine sahip klimaların seçilmesi , enerji verimliliği için önemlidir.
  • A+ üstü teknolojiye sahip klimalar elektrik tasarrufunda etkili olacaktır.
  • İyonizer özelliği bulunan klimaları tercih etmeniz , havadaki zararlı partikülleri ve alerjenleri gidermesinden dolayı sağlık açısından yararlı olacaktır.
  • Kullanacağınız mekan veya bulunduğunuz bölge nemli bir iklime sahip ise , klimanızın nem alma özelliğinin olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
  • Konforunuza düşkünsenin wifi özelliği olan bir klima tercih edebilirsiniz. Böylece telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama ile uzatan klimanıza müdahele edebilirsiniz.
  • Alacağınız klimanızın yetkili sevisini sorgulayabilirsiniz. Satış sonrası hizmet anlayışı , servisin elindeki yedek parça yeterliliği gibi detaylar önemlidir.
  • Garanti süresinin uzun olması ileride karşılaşabileceğin problemlerde , garanti kapsamında kalmanızı sağlayacaktır.

 

Klimam kaç BTU olmalı ?

BTU (Britsih Termal Unit) klimalarınızın bir saate ortamda barındırdığı enerji / ısı anlamına gelir. Bir Klimanın BTU’su ne kadar yüksekse o kadar daha fazla performans gösterir. Ama küçük bir mekana yüksek BTU ‘ lu klima alırsanız , gereksiz yere yüksek faturalar ile karşılaşabilirsiniz.

 

Altuncu Mühendislik’in uzman kadrosu size en uygun klimayı seçmekte yardımcı olacaktır. Lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Edremit Körfezi Altuncu Mühendislik

Call Now ButtonÜcretsiz Keşif İçin Arayın