GenelDoğru Kalorifer Tesisatı Nasıl Olmalı ?

Şubat 21, 2022by admin0
https://mlwxlyvf968s.i.optimole.com/I34icek.VTO5~3a8da/w:auto/h:auto/q:auto/https://www.altuncumuhendislik.com/wp-content/uploads/2021/04/Blog.jpeg

Kalorifer Tesisatı

 

Doğalgazın tüm dünya da yaygınlaşması ile birlikte , konutlarda ve ticari işletmelerde yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte bu tesisatların planlaması ve kurulumu ayrı bir önem kazandı. Günümüzde doğalgaz maliyetlerinin artmasından dolayı , yanlış yapılan tesisatlar kullanıcılara ısınamadıkları halde çok yüksek fatura olarak geri dönmekte. Tam tersi olarak doğru mühendislik projeleri ile bu maliyetleri aşağıya çekmek mümkün.

 

Kalorifer Tesisatı Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 

Doğru projelendirilmemiş tesisatlar da , ya fazla ısınma ya da az ısınma ile karşılaşılabilir. Bu durumda gereksiz birçok maliyet çıkabilir daha da kötüsü tesisatın tekrar yapılması gerekebilir. Altuncu Mühendislik olarak müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için hem proje aşamasında doğru mühendislik hem de montaj aşamasında işinin ehli ustalarımız ile hizmet vermekteyiz.

  • Kalorifer tesisatı yapılırken dikkat edilmesi gereken konuların başında , boruların gidiş yönlerinin doğru hesaplanması ve sıcak suyun basınçlı dolaşabilmesi için dirsek ve dönüşlerin minimum seviyede hesaplanması gerekir. Bu ısı kaybını düşürdüğünden dolayı müşterilerimizin faturalarına tasarruf olarak yansıyacaktır. Bu yüzden biz Altuncu Mühendislik olarak tecrübeli mühendislerimizin yerinde yaptığı doğru projelendirme ve işinin ehli ustalarımızın yapmış olduğu uygulamalar ile % 100 müşteri memnuniyeti ile çalışmaktayız.
  • Bir diğer önemli konuda tesisat borularının yönleri ve çapları. Doğru tesisat sisteminde boru çaplarının doğru kullanılması , sıcak suyun daha kolay dolaşmasını ve ısı kaybının önüne geçilmesini sağlayacaktır. Bu tesisatın mühendisler tarafından doğru projelendirmesi ve işinin ehli ustalarında sahada doğru montajları ile mümkün olmaktadır.
  • Bir diğer önemli konuda radyatör seçimidir. Radyatör konulacak odalar doğru analiz edilerek , en uygun radyatörlerin en uygun yerlere montajının yapılması gerekmektedir. Gereğinden fazla kullanılan radyatörler fazla ısınmaya yol açıp faturanın da fazla gelmesine neden olurken , az kullanılan radyatörler ise ısınamama sorununa neden olmaktadır. Altuncu Mühendislik olarak tecrübeli mühendislerimizin doğru analiz ve hesaplamaları ve işinin ehli ustalarımızın montajı ile müşterilerimiz doğru ısınırken az fatura ödediklerinden dolayı memnuniyetlerini firmamıza geri bildirip olarak vermektedir.

Altuncu Mühendislik

 

         Yanlış Yapılan Kalorifer Tesisatları

 

Edremit Körfezi Altuncu Mühendislik

Mesaj Bırakın

Mail adresiniz kayıtlı değil. Required fields are marked *

Call Now ButtonÜcretsiz Keşif İçin Arayın